Sevgili Hemşehrilerimiz ,Kaletepe buluşma noktasına hoşgeldiniz. Uzun bir aradan sonra tekrar sizinle buluştuk.

Sitemizin  tüm içeriğiyle  sizlere hizmet verebilmesi için uğraş vermekteyiz.. Sizlerden gelebilecek katkılarla sitemizin içeriği ayrıca zenginlik kazanacaktır. 

Zeki Öztürk&Hüseyin Öztürk

 

15 Temmuz 2012   köyümüz için tarihi bir  güne tanıklık etti. Aylar öncesinden başlayan hazırlıklar tamamlandı.Hemşehrilerimizin katkılarıyla ve  yoğun bir katılımıyla 1. köy şenliğimiz gerçekleşti. Köyün girişindeki şenlik afişi ve şenlik alanına giden  yol ve mekanın iş makineleriyle düzenlenmesi hemşehrilerimizin rahatça  şenlikte yer almasını sağladı. Şenlik alanına kurulan çadırlar sıcak havada gölgelik yaptı.Nafis Şahin'in eski Apınar'ın  altına ve rahmetli Durmuş Mutluer'in çeşmesinin arka bölümüne  yaptırdığı  çeşme ve tesislerin bulunduğu alanda  yapılan  şenliğe  köy dışından büyük ilgi vardı. Uzun zamandır görüşemeyen hemşehrilerimiz için  bu etkinlik yeniden tanışma ve kaynaşma sağladı.  Muhtarımız İdris Özer, Mehmet Büyükata, Zaim Yılmaz   ve   hemşehrilerimiz şenliğin başarılı geçmesi için büyük uğraş verdiler.Memiş Büyüksoy ve Raşit Altınok'un aşcılığında yapılarak ikram edilen yemeklerde nefisti.  Şenlikte jeneratörler yardımıyla çalışan ses düzeniyle iletişim sağlandı ve  orkestra  ise şenliğe renk kattı. Karavelinin Ali'nin  torunun düğünü nedeniyle öğleden sonra başlayan şenliğin sunumunu  mikrofonik sesiyle ve siyasetteki tecrübesiyle Zaim Yılmaz   çok başarılı bir şekilde  icra etti.

Saygı duruşundan takiben, Zaim Yılmaz'ın açılış konuşmasından sonra yemekler yendi ve  ardından  köyün imamı yemek duasını yaptı. Program çerçevesinde köyümüzün Muhtarı İdris Özer bir teşekkür konuşması yaptı. Bozok Üniversitesi'nde görev yapan  Doç Dr Mustafa Büyükata  duygularını ifade ettikten sonra sitemiz editörü Zeki Öztürk tarafından köyümüzün tarihi  hakkında bir sunum  yapıldı. Dileyen hemşehrilerimiz de şenlikle ilgili duygularını ifade ettiler.

Orkestranın müziği eşliğinde,  masa üzerine yerleştirilen çam bardağının bitiş çizgisini belirlediği alanda çocuklar için çuvalla koşma yarışı, kaşıkta yumurta taşıma yarışı, ip çekme yarışması ile yoğurt içindeki parayı bulma  yarışması düzenlendi ve dereceye giren çocuklara   çeşitli hediyler verildi. Bu  hediyeler  arasında en dikkati çeken ise altın ve cep telefonuydu.

Şenliğin organizasyonunun masraflarının paylaşılması için yapılan gönüllü bağışlardan sonra, orkestranın müzik resitalı başladı ve  hemşehrilerimiz eğlenmek ve halay çekmek için  alana çıktılar. Şenlik sabahı düğünü olan gelin ile damat ilk olarak oyun alanına çıktı ve yoğun katılımla  geç saatlere kadar devam etti. Mahareti olanlar da  yeteneklerini sergilediler. Remzi (Mustafa) Dolgunyürek yöresel türkülerden birini seslendirerek şenliğe renk kattı.

Almanya'da yapılan iki etkinlikten sonra gerçekleşen 1. köy şenliğimiz, katılan hemşehrilerimizin  hasret gidermesine,  gençlerimizin tanışmasına, akrabaların buluşmasına, mekanların uzaklığı nedeniyle uzun zamandır birbirini göremeyen dostların kavuşmasına  vesile oldu.  Gelecek yıl tekrarlanması temennileriyle şenlik sona erdi.